ZUKORLİÇ’İN ZEHİRLENDİĞİNE İLİŞKİN LABORATUVAR RAPORLARI SAVCILIĞA VERİLDİ

Sırbistan‘da eski Meşihat Başkanı merhum Muamer Zukorlic‘in oğlu ve aynı zamanda Adalet ve Mutabakat Partisi (SPP) Başkanı olan Usame Zukorlic, babasının zehirlendiğine ilişkin laboratuvar analizlerini Sırbistan Savcılığı’na sunarak suç duyurusunda bulundu.

Beta Ajansı’nın bildirdiğine göre Zukorlic, laboratuvar analizlerinin babası Muamer Zukorlic’in doğal yollarla ölmediğini kanıtladığını söyledi.

Adalet ve Mutabakat Partisi’nden, yapılan açıklamada ise “Soruşturmayı tehlikeye atma korkusuyla aile tarafından talep edilen analizlerin yapıldığı laboratuvarlarla ilgili detayları bir sonraki duyuruya kadar açıklamayacağız. Zamanı geldiğinde kamuoyu bu detayları öğrenecek.” denildi.

Zukorlic, Pazar günü yaptığı açıklamada “İlk laboratuvar, test edilen kişinin ağır metallerle zehirlenme olasılığının yüksek olduğunu belirledi. İkinci laboratuvar, aldıkları numuneye dayanarak kişinin gıda ile zehirlenmiş olduğu sonucuna vardı.” demişti.

Eski Sancak müftüsü ve Adalet ve Mutabakat Partisi lideri Muamer Zukorliç, geçtiğimiz yıl 6 Kasım’da, 51 yaşında vefat etti.  Zukorlic’in ölüm nedeni olarak ise kalp krizi gösterilmişti.

Ilgili Haberler