VİYANA 2030 YILINA KADAR 21.000 YENİ ÇALIŞAN ARIYOR

Yaklaşık 67.000 çalışanı ile Viyana Belediyesi, Avusturya’daki en büyük işverenlerden kurumlardan biri ve iyi eğitimli ve yetenekli iş adayları için birçok şirketle rekabet etmektedir.

Şimdi yeni çalışanlar arıyor ve bugün Belediye Binası’nda istihdam fırsatları sunuluyor. “Viyana’da çalışıyoruz” sloganı altında şehir, bugünün ilk büyük istihdam fuarında kendisini modern ve geleceğe yönelik bir işveren olarak tanıtıyor.

İklim koruma ve teknoloji, nüfus gelişimi ve emeklilik alanlarındaki yeni başarılar, gerekli ikamelerin doldurulmasını sağlarken, aynı zamanda yeni çalışma alanları da açmaktadır. 2030 yılına kadar, teknik mesleklerin yanı sıra iklim koruma ve yenilenebilir enerji kaynakları ile sosyal hizmet ve eğitim alanlarında çalışanlara özel ihtiyaç var.

Belediye Başkanı Michael Ludwig “Viyana şehir yönetimindeki iş tanımları şehrimiz kadar çeşitlidir – doğada çalışmaktan birçok sosyal, teknik ve dijital alana kadar, anlamı olan klasik ve yenilikçi işyerleri sunuyoruz. İlerleme fırsatları mükemmel, güvenlik ve işin, boş zamanların ve ailelerin uyumluluğu konuşuluyor,” diye vurguluyor.

Fuarda özel tematik bölgelerde sunulan sağlık, pedagoji, bilişim, altyapı ve güvenlik alanlarında ve çeşitli hizmet faaliyetlerinde de uygun personel aranıyor./Balkan Postası

Ilgili Haberler