ÜSKÜP’TE BALKAN NİNNİSİ’NİN İLK BÖLÜMÜ İZLENDİ

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te çekilen ve TRT 1’de yayınlanan Balkan Ninnisi dizisinin ilk bölümü Üsküp’te düzenlenen görkemli törenle izlendi.

TİMEBALKAN

Başkent Üsküp’teki Kurşunlu Han’da düzenlenen ilk bölüm izlemesine Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, TRT Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı Danela Arsovska, MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Enver Hüseyin, Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Salih Murat, Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç, TRT Üsküp Temcilcisi Ömer Rahmi Serim, Uluslararası Balkan Üniversitesi (İBU) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Özdil, Türk kurum ve kuruluşların temsilcileri, oyuncu kadrosu ve davetliler katıldı.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, “Hikayenin geçtiği yerde Üsküp’te kıymetli oyuncularımızla, misafirlerimizle, soydaşlarımızla ilk bölümü izlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. TRT’nin yurt dışında çekilen diziler serisine bir dizimizi daha eklemiş olduk, bunun heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

Sobacı, “TRT ailesi olarak biz gönül coğrafyamız dediğimiz Balkanlara çok güçlü bir şekilde odaklanıyoruz. Şimdi tüm samimiyeti ile gönülleri feth edeceğine inandığımız Balkan Ninnisi projemiz ile de aslında bu coğrafyada varlığımızı sürdürüyoruz, izleyicilerimizin karşısına çıkıyoruz. Balkan Ninnisi dizimizde biz insana dair, insani ilişkilere dair çok öğretici ve hatırlatıcı notlar düşeceğimize inanıyoruz. Bu vesileyle dizimizin hem ülkemizde Türkiye’de hem Balkanlarda hem uluslararası alanda büyük bir beğeni ile takip edileceğine inanıyorum. Yolunun açık olmasını temenni ediyorum, reytingi, izleyicisi bol olsun inşallah.” ifadelerine yer verdi.

Balkan Ninnisi’nin ilk bölümü TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı ve oyuncu kadrosunun katılımıyla tarihi Kurşunlu Han’da izlendi.

Ilgili Haberler