TÜRK VE SIRP POSTA TEŞKİLATLARI ARASINDA e-TİCARET ANLAŞMASI

Sırbistan ve Türkiye posta teşkilatları arasında e-ticaret ve para transferi konularında iş birliği anlaşması imzalandı.

Anlaşma, dün PTT Genel Müdürü Hakan Gülten ve Sırbistan Posta İdaresi Müdürü Zoran Djordjevic tarafından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da imzalandı.

Anlaşmaya ilişkin Twitter üzerinden yayınladığı açıklamada Gülten, “Sırbistan Posta İdaresi ile bir araya gelerek karşılıklı posta hizmetlerinin modernleşmesine ve gelişimine katkıda bulunacak, bizlere yeni iş birliği olanakları sunacak bir anlaşmaya imza atmanın memnuniyetini duyuyoruz. İş birliğimiz, iki teşkilat arasında posta faaliyetlerinin optimizasyonu, e-ticaret ve elektronik para transferinde hız ve etkinliğin artırılması, bilgi ve tecrübe paylaşım kanallarının açılması gibi alanlarda önemli bir rol oynayacak. Belgrad’da bulunduğumuz süre boyunca gösterdikleri misafirperverlik için Sırbistan Posta İdaresi Genel Müdürü Sayın Zoran Đorđević’e teşekkür ediyorum. İş birliğimizin PTT Ailemize ve Sırbistan Posta İdaresine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.Sırbistan Posta İdaresi Müdürü Djordjevic ise imza töreninin ardından yaptığı açıklamada anlaşmanın Sırbistan için büyük mana ifade ettiğini zira yeni anlaşma çerçevesinde Türk ürünlerinin Sırbistan’da, Sırbistan’da üretilen ürünlerin de Türkiye pazarında satışının önünün açıldığını ifade etti.

Ilgili Haberler