SIRBİSTAN VE KARADAĞ CUMHURBAŞKANLARINDAN TÜRKİYE’YE TAZİYE MESAJI

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ve Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic, İstanbul’da meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler nedeniyle dayanışma ve taziye mesajları paylaştı.

Vucic, Sırbistan Cumhurbaşkanlığının resmi Twitter hesabından paylaştığı mesajında İstanbul’da şehir merkezinden gelen şok edici görüntülerin kendisini derinden sarstığını ifade ederek, “Kendim ve Sırbistan vatandaşları adına kurban yakınları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk hükümetine en derin taziyelerimi iletmek istiyorum.” diye yazdı.

Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic ise İstanbul’daki çirkin saldırıyı en sert ifadelerle kınadıklarını vurgulayarak, “Karadağ ve vatandaşları, Türk halkının hislerini paylaşmaktadır. Düşüncelerimiz, dostlarımız ve müttefiklerimizle beraber. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve kurbanların ailelerine taziyelerimi iletiyorum.” diye yazdı.

Taksim İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen bombalı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti, 53 kişi yaralandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, bir terör saldırısının söz konusu olabileceğine işaret etti.

Ilgili Haberler