SERGEN YALÇIN İÇİN KOSOVA İDDİASI

Beşiktaş’ta geçtiğimiz sezon şampiyon olup 2 kupa birden kazanan 49 yaşındaki teknik direktör Sergen Yalçın için sürpriz bir iddia gündeme geldi.

2024 yılında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda yer almayı hedefleyen ve takımın başına önemli bir teknik direktör getirmek isteyen Kosova Futbol Federasyonu’nun teknik direktör listesine Ersun Yanal’ın ardından Sergen Yalçın’ın da girdiği ileri sürüldü.

Antalyaspor ile sezona başlayan ve 8. hafta sonunda Güney ekibiyle yollarını ayıran Ersun Yanal’ın Kosova Milli Takımı’nın teknik direktör adaylarından biri olduğu öne sürülmüştü.

Kosovan Footy’nin haberine 3.5 yıl boyunca görev yapan Bernard Challandes ile yollarını ekim ayında ayıran ve geçici olarak Muhammer Sahiti ile Primoz Gliha’ya takımı teslim eden Kosova Futbol Federasyonu, teknik direktörlük için Ersun Yanal’ın ardından Kayserispor maçı öncesinde Beşiktaş’tan ayrılan ve şu an boşta olan Sergen Yalçın’ı gündemine aldı.

Habere göre Kosova, Ersun Yanal ve Sergen Yalçın’la birlikte Alman teknik adam Felix Magath’ın da yer aldığı teknik direktör adaylarından birini tercih edecek.

Ilgili Haberler