SARAYBOSNA ŞİMDİDEN TURİST AKININA UĞRAMAYA BAŞLADI

İki yıllık korona pandemisi sonrası Saraybosna’ya turistler yeniden dönüyor. Şimdiden turistlerin gelmeye başladığı Saraybosna’da iyi bir sezonun geçmesi beklentileri büyüyor.

Saraybosna Kantonu Turizm Kurulu Başkanı Kenan Magoda Saraybosna’nın bugüne kadar ki en iyi sezonu geçireceğine inanıyor.

‘‘Saraybosna turist dolu, dört ve beş yıldızlı hotellerin çoğu şimdiden dolu. En iyi yaz sezonunu geçireceğimize inanıyorum. Saraybosna havalimanın dünyanın bir çok noktasından hat ve uçuş sayılarını artırmak için çalışıyor.

Avrupa’dan Varşova, Paris ve Londra’dan turistler var. Körfez ülkelerinden Katar ve Arabaistan var, İspanya ile ise uçuşlarımızı iyileştimek için çalışıyoruz.

Ağustos ayı sezonun zirvesini oluşturmaktadır.

Magoda, Ağustos ayında ‘Saraybosna Film Festivalinin’’ olduğunun bunun yanında bir dizi konserinde olacağını belirtti.

Magoda ‘’Saraybosna’yı ziyaret eden ilk beş ülke turistleri Hırvatistan, Türkiye, Sırbistan ve Karadağ oluştururken yaz aylarında körfez ülkelerinde de turist sayısının arttığına dikkat çekiliyor. Körfez üleklerinden gelen turistlerin en fazla rağbet ettikleri şeylerin doğa ve gastronomi olduğu belirtildi. Türk turistlerin ise Saraybosna’daki Doğu’nun büyüsüne kapıldıklarını’’ ifade ediyor./BALKAN POSTASI

 

Ilgili Haberler