MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER, KOSOVA’DA MEVKİDAŞIYLA GÖRÜŞTÜ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in, Kosova’daki temasları sürüyor. Özer, Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından iki bakan ortak basın toplantısı düzenledi.

Kosova’ya iki günlük resmi ziyarette bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, başkent Priştine’de mevkidaşı Arberie Nagavci ile bir araya geldi.

Heyetler arası görüşmenin ardından iki bakan Priştine’deki Elena Gjika İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Burada ortak basın toplantısı düzenlendi.

Bakan Özer, ziyareti kapsamında eğitim alanında işbirliklerinin geliştirilmesi olanaklarının değerlendirildiğini söyledi.

“Türkiye’deki laboratuarlar Kosava’da da kurulabilecek”

Türkiye’de üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü bilim ve sanat merkezleri bulunduğunu vurgulayan Özer, bu merkezlerdeki laboratuarları Elena Gjika İlköğretim Okulu’nda da kurabileceklerini anlattı.

Türkiye’nin eğitim alanındaki destekleri için teşekkür eden Kosova Eğitim Bakanı, geliştirilen işbirliğinin her iki ülkeye kazanç sağlayacağını söyledi.

Bakan Özer ve heyetine, Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı ve Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar ve KDTP milletvekilleri eşlik ediyor.

Ilgili Haberler

 • BULGARİSTAN’DA YILDIRIM DÜŞTÜ: 3 ÖLÜ, 1 YARALI

  Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yıldırım düşmesi sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de ağır şekilde yaralandı. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da şiddetli yağışlar ve rüzgarlar etkili oluyor. Sofya’da yağmurdan korunmak için ağaç altına sığınan 4...
 • ARNAVUTLUK İZLANDA İLE BERABERE KALDI

  UEFA Uluslarar Liginde Arnavutluk’un başkenti Tiran’da ‘’Air Albania’’ stadyumunda oynanan Arnavutluk İzlanda maçı beraberlikle sonuçlandı. Maç 1-1 sona erdi Arnavutluk 35 dakikada Lenjan’ın golüyle 1- 0’lık üstünlük yakalarken, İzlanda...
 • KOSOVA GÜNEY KIBRIS RUM KESİMİNİ 5-1’LİK SKORLA GEÇTİ

  UEFA Uluslar C Ligi’nde Kosova ile Güney Kıbrıs karşı karşıya geldi. Vedat Muriqi’nin 2 gol attığı maçı Kosova 5-1’lik skorla kazandı.. Kosova ile Güney Kıbrıs, UEFA Uluslar C Ligi’nde kozlarını paylaştı. Fadil Vokrri...
 • ABD HAZİNE BAKANLIĞI BOSNALI SAVCIYI KARA LİSTEYE ALDI

  ABD Hazine Bakanlığı, Bosna Hersek Devlet Savcısı Diana Kajmakovic’i kara listeye aldı. Yolsuzlukla ve suçlularla iş birliği yapmakla suçlanan Kajmakovic’in suç çeteleriyle bağlantıları olduğu iddia edildi. Bosna Hersek Savcılığı Yolsuzluk Departmanı Şefi olan...