KUZEY MAKEDONYA, ARNAVUTLUK VE KOSOVALI YETKİLİLERDEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Kuzey Makedonya, Arnavutluk ve Kosovalı yetkililer, Cumhuriyetin 98’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı.

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Twitter’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı etiketleyerek, “Türkiye’nin Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Türk halkına tebriklerimi iletiyorum. Bölgede istikrar ve refahın korunmasına yönelik ortak çabalarımızla NATO ittifakının desteklediği dostluğumuzu göstermeye devam edeceğiz.” mesajını paylaştı.

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Buyar Osmani de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Twitter’dan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu etiketleyerek yayımladığı video mesajla kutladı.

Osmani, “Sayın Bakanım, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla sizlere, diplomatik hizmetinize ve Türkiye’nin tüm vatandaşlarına tebriklerimi iletiyorum. İki ülke arasında, ülkelerimiz ve vatandaşlarımızın çıkarına doğru daha büyük dinamiklerle geliştirilebilecek uzun dostluk ve iş birliği geçmişi mevcut.” ifadelerini kullandı.

Sadece NATO müttefiki ve stratejik ortak olarak değil iki ülke arasında mükemmel ikili ilişkilerin bir göstergesi olarak da ekonomi, ticaret, yatırım, eğitim, kültür gibi alanlardaki iş birliğini daha da geliştirmek istediklerini vurgulayan Osmani, Türk firmalarının Kuzey Makedonya’daki varlığına büyük önem verdiklerini kaydetti.

Osmani, mesajının sonunda Türkçe olarak “Cumhuriyet Bayramı’nızı tebrik ederim.” dedi.

– Kosova

Kosova Cumhurbaşkanı Vyosa Osmani, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyerek yayınladığı tebrik mesajında “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve tüm Türkiye halkının Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.” ifadesine yer verdi.

– Arnavutluk

Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı da Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle sosyal medyada tebrik mesajı yayınladı.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. yıl dönümünü yürekten kutlarız.” ifadesi kullanılan mesajda, Arnavutluk ve Türkiye arasında stratejik ortaklığa dayanan derin ve kadim dostluğa işaret edildi.

Ilgili Haberler

 • BULGARİSTAN’DA YILDIRIM DÜŞTÜ: 3 ÖLÜ, 1 YARALI

  Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yıldırım düşmesi sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de ağır şekilde yaralandı. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da şiddetli yağışlar ve rüzgarlar etkili oluyor. Sofya’da yağmurdan korunmak için ağaç altına sığınan 4...
 • ARNAVUTLUK İZLANDA İLE BERABERE KALDI

  UEFA Uluslarar Liginde Arnavutluk’un başkenti Tiran’da ‘’Air Albania’’ stadyumunda oynanan Arnavutluk İzlanda maçı beraberlikle sonuçlandı. Maç 1-1 sona erdi Arnavutluk 35 dakikada Lenjan’ın golüyle 1- 0’lık üstünlük yakalarken, İzlanda...
 • KOSOVA GÜNEY KIBRIS RUM KESİMİNİ 5-1’LİK SKORLA GEÇTİ

  UEFA Uluslar C Ligi’nde Kosova ile Güney Kıbrıs karşı karşıya geldi. Vedat Muriqi’nin 2 gol attığı maçı Kosova 5-1’lik skorla kazandı.. Kosova ile Güney Kıbrıs, UEFA Uluslar C Ligi’nde kozlarını paylaştı. Fadil Vokrri...
 • ABD HAZİNE BAKANLIĞI BOSNALI SAVCIYI KARA LİSTEYE ALDI

  ABD Hazine Bakanlığı, Bosna Hersek Devlet Savcısı Diana Kajmakovic’i kara listeye aldı. Yolsuzlukla ve suçlularla iş birliği yapmakla suçlanan Kajmakovic’in suç çeteleriyle bağlantıları olduğu iddia edildi. Bosna Hersek Savcılığı Yolsuzluk Departmanı Şefi olan...