KOSOVALI SİYASİLERİ TÜRKİYE İLE DAYANIŞMA MESAJLARI YAYINLADILAR

Kosovalı siyasiler İstanbul/Taksim’de gerçekleşem terör saldırısından sonra Türkiye’ye taziye mesajlarını ilettiler.

Kosova meclis başkanı Glauk Konjufca yayınladığı mesajda ‘‘Bugün İstanbul’da gerçekleşen patlama haberini büyük bir üzüntü ile aldık. Ölen masum insanlara baş sağlığı yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ölenlerin ailelerinin acılarını paylaşıyor yaralıların bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz’’ dedi.

Muhalefet partisi PDK başkanı Memli Krasniqi yayımladığı mesajda ‘‘İstanbul’da gerçekleşen, ölü ve yaralıların olduğu patlamadan büyük bir üzüntü duyuyoruz. Bu zor saatlerde Türkiye Cumhuriyeti kurumlarının ve dost Türk halkının acısını paylaşıyoruz. Ölenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu terör saldırını gerçekleştirenlerin bir an önce yakalanmasını ve adaletin karşısına çıkmalarını diliyoruz’’ dedi.

Aynı şekilde muhalefet partisi AAK başkanı Ramush Haradinaj’da yayınladığı mesajda ‘‘Ölen ve yaralıların olduğu İstanbul’daki patlama haberini büyük bir üzüntü ile duyduk. Yaralılar ve aileleri için dua ediyoruz. Bu zor zamanlarda Türkiye’nin yanındayız’’ dedi.

Kosova eski başbakanı Abdullah Hoti’de yayınladığı mesajda ‘‘İstanbul’da yapılan terör saldırısında ölenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Bu tür saldırılar durmalı ve patlamanın arkasında olanlar hak ettikleri cezaları almalıdırlar. Dost Türk halkı ile dayanışma içindeyiz’’ dedi./Balkan Postası

Ilgili Haberler