Kosovalı Milletvekili Rahmani’den Kudüs’te Elçiliğin Açılmasına Tepki

Vetenvendsoje sıralarından milletvekili seçilen ve bir önceki dönemde de milletvekili olan Eman Rahmani Kosova’nın Kudüs’te Büyükelçilik açmasına tepki gösterdi.

Vetevendsoje milletvekili bir ülkeden tanıma başka bir halka haksızlık yaparak satın alınmaz dedi.

Rahmani, sosyal medyasında yazdığı açıklamada ”Başkalarının pahasına ülke tanınması alınamaz, başka halklara haksızlık yaparak tanınma satın alınamaz. Herkes, her zaman ve nerde ve ne zaman olursa olsun ektiğini biçecektir”, ifadelerini kullandı.

Kosova’nın geçmiş hükümetleri uluslararası arenada Kosova’ya büyük zararlar verdi. Her zaman güçlüye karşı itaatkar zayıfa karşı ise ihmalkar oldular.

Aynı şekilde Rahmani, açıklamasının devamında ”20 yıl boyunca kendi halkının zararına çalışan ilegal hükümetler uluslararası arena da da zararlı olmuşlardır. Bu hükümetler zayıf olanları ihlal etmiş güçlünün yanında ise itaatkar olmuşlardır”. ifadelerini kullandı.

Eman Rahmani’nin sosyal medya hesabından yazdığı tepkinin tamamı: 

Bugün Filistin konusunda bunu yapanlar 22 yıldır Kosova’ya da aynı şeyi yapmışlardır.

Bu hükümetler 22 yıl boyunca halkımıza çok büyük zararlar vermiş, Kosova’nın bir çok yerinde ”Sırp Elçilikleri” açmışlardır.

-ZAJEDNİCA (Sırp Belediyeler Birliği), rüşvetçi ve itaatkarlar tarafından kurulmaya çalışıldı.

-DEMARKACİON (Sınır Hattı), Kosova Cumhuriyetinde olan bir diğer elçiliktir.

-Sırp Belediyeler Birliği Kosova Cumhuriyetinde bir çok elçilik açmak demektir.

-Mecliste garanti edilmiş sandalyeler Kosova Cumhuriyeti Meclisinde açılmış diğer elçiliklerdir.

– 20 yıl boyunca kendi halkının zararına çalışan ilegal hükümetler uluslararası arena da da zararlı olmuşlardır. Bu hükümetler zayıf olanları ihlal etmiş güçlünün yanında ise itaatkar olmuşlardır.

-Bütün bunlar bu hükümet ve iktidarı ellerinde tutanlarında zamanı geldiğinde haksızlık yapabileceklerini ve gerçeği inkar edebileceklerini göstermektedir. Yüzyıldır özgürlük, adalet ve bağımsızlık için savaşmış bir halk, adalet, özgürlük ve demokrasiye karşı gelemez. İktidarların bu duruşları özgürlük, eşitlik ve adalet isteyen bir halkın duruşunu göstermemelidir.

-Başkalarının pahasına ülke tanınması alınamaz, başka halklara haksızlık yaparak tanınma satın alınamaz. Herkes, her zaman ve nerde ve ne zaman olursa olsun ektiğini biçecektir. /Balkan Postası

 

 

 

,

 

 

 

 

Ilgili Haberler