KOSOVA VE ARNAVUTLUK TÜRKİYE İLE DAYANIŞMA MESAJLARI YAYIMLADI

Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bajram Begaj Türkiye’de meydana gelen depremle ilgili yayımladığı mesajda ‘‘Ben ve Arnavutlar bu korkunç trajedide hayatını kaybedenlerin sevdiklerinin yanındadır.Samimi dualarımız onlarla birliktedir’’ dedi.

Arnavutluk ve Kosova yetkilileri Türkiye’deki depremle ilgili desteklerini ve geçmiş olsun dilek mesajlarını yayımladı.

Arnavutluk meclis başkanı Lindita Nikola’da sosyal medyada TBMM başkanı Mustafa Şentop’a geçmiş olsun dileklerini gönderdi. ‘‘Arnavutluk meclisi adına TBMM başkanı Meclis başkanı Mustafa’a Şentop’a acımızı ve desteklerimizi bildiririz’’ dedi.

Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanı Olta Xhaçka’da yayımladığı mesajda ‘‘Dualarımız Türkiye ve Suriye’de meydana gelen trajik depremde mağdur olanlarla birlikte. Bu zor zamanda her türlü imkanımızla Türkiye’ye yardım etmeye hazırız’’ dedi.

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani’de sosyal medyadan yayımladığı mesajda Türk halkı ile beraber ve tam dayanışma içerisinde olduklarını belirtti.

Osmani “Kalbim, Türkiye’deki yıkıcı depremden etkilenen herkesle birlikte. Kaybedilen tüm canlara en derin taziyelerimi sunar, etkilenenlere acil şifalar dilerim. Türkiye halkıyla tam dayanışma içerisindeyiz.Kosova, KSF aracılığıyla da dahil olmak üzere gerekli desteği sağlamaya hazırdır”dedi./Balkan Postası

 

Ilgili Haberler