KOSOVA İLE TÜRKİYE SAVUNMA ARAÇLARI TEDARİKİ İÇİN ANLAŞMA İMZALADI

Kosova Savunma Bakanı Armend Mehaj resmi bir ziyaret için bulunduğu Türkiye’de, Türkiye Savunma Endüstrisi Başkanı İsmail Demir ile bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Mehaj, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada ‘‘Bu anlaşmanın Kosova Güvenlik Güçlerinin kapasitesini artırmada olağanüstü rolü’’ olduğunu belirtti.

Aynı şekilde sosyal medya hesabında Mehaj ‘‘Mehaj, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada ‘‘Bu anlaşmanın Kosova Güvenlik Güçlerinin kapasitesini artırmada olağanüstü rolü bulunmaktadır. Güvenlik Endüstrisi Başkanlığına Kosova’nın Avro Atlantik kurumlarına ve NATO’ya üyelik hedefini açıkladı. Bu süreçte Türkiye Cumhuriyetinin Kosova Cumhuriyetini desteklemesi çok önemli’’ ifadelerini kullandı.

Kosova Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, Savunma Endüstrileri Bakanı İsmail Demir’in Kosova’nın işbirliğini somut hale getirerek anlaşma yaptığı için teşekkür ettiği belirtildi.

Kosova Savunma Bakanı Armend Mehaj, Türkiye Cumhuriyeti Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın davetlisi olarak dört gün Türkiye’de çeşitli temaslarda bulunmaktadır. /Balkan Postası

 

 

 

 

Ilgili Haberler