Kosova Futbol Federasyonu Vedat Muriç’in transfer olacağı takımı duyurdu

Fenerbahçe’de gösterdiği performansla Avrupa ekiplerinin dikkatini çekmeyi başaran Vedat Muriç’in adı son günlerde transfer dedikodularına konu olmaya başlamıştı. Kosova Futbol Federasyonu’ndan Muriç’in transfer olacağı takımla ilgili önemli bir açıklama geldi.

Yıldız futbolcunun sezon içerisinde birçok kulüp tarafından izlendiği belirtilmiş ve ciddi tekliflerin geldiği aktarılmıştı.

Kosova Futbol Federasyonu Başkanı Agim Ademi, milli takımlarının en önemli isimleri arasında yer alan Vedat Muriç’in yakın olduğu takımı açıkladı.

TOTTENHAM MURİÇ’LE CİDDİ ŞEKİLDE İLGİLENİYOR

Ademi, birçok Avrupa devinin listesinde olan Vedat Muriç ile Jose Mourinho’nun çalıştırdığı Premier Lig ekibi Tottenham’ın ciddi şekilde ilgilendiğini belirtti.

TRANSFER İÇİN YAZ DÖNEMİNİ İŞARET ETTİ

İtalya’da da Napoli ve Lazio’nun takip ettiği futbolcu için istenen bonservis ücretini ödeyebilecek kulübün Tottenham olduğunu söyleyen Ademi, yaz transfer döneminde önemli gelişmelerin olabileceğini aktardı.

TRANSFER RAKAMI 20 MİLYON EURO’YA YAKIN

Bonservis bedeli olarak 3.5 milyon euro ödenen Vedat Muriç’in takımdan ayrılması için 20 milyon euro gibi rakamlardan bahsediliyor. Sarı lacivetlilerin böyle bir teklif gelmesi halinde oyuncuyu bırakması gündemde.

Vedat Muriç, Fenerbahçe formasıyla bu sezon çıktığı 28 maçta 15 gol attı 6 da asist yapma başarısı gösterdi.

Ilgili Haberler