KDTP: Kudüs’te Büyükelçiliğin Açılmasını Derin Endişe ve Üzüntü ile Karşılıyoruz

Kudüs’te Kosova Büyükelçiliğin açılmasına bildiri ile tepki gösteren Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP, “bu yanlış adımın ülkemiz Kosova Cumhuriyeti’nin uluslararası toplum nezdindeki itibarına, diplomatik süreçlerimize ve devletleşme politikalarımıza doğrudan menfi etkileri” olacağına vurgu yaptı ve Kararın tekrardan gözden geçirilmesini istedi.

KDTP kamuoyu açıklamasını aktarıyoruz:

“BM kararlarıyla uluslararası statüsü koruma altında olan Kudüs’te Büyükelçiliğin açılmasını derin endişe ve üzüntü ile karşılıyoruz.
Avrupa ülkelerinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin tavsiyelerine ve Meclisteki tepkimize ve uyarılarımıza rağmen, Kosova halkının desteğini almaktan uzak olduğu 14 Şubat seçimleriyle de ortaya çıkmış olan bir hükümetin tabiri caizse oldu-bittiye getirmeye çalıştığı bu yanlış adımın ülkemiz Kosova Cumhuriyeti’nin uluslararası toplum nezdindeki itibarına, diplomatik süreçlerimize ve devletleşme politikalarımıza doğrudan menfi etkileri olacaktır.
Parti olarak, bu yanlış kararın tekrardan gözden geçirilmesi için her alanda takipçisi olacağımızı Kosova halkına saygıyla bildiririz.”

Ilgili Haberler