Fikrim Damka Bakanlık Talebimiz, Şartımız Değil

Seçimlerin galibi Albin Kurti ve Vjosa Osmani ile görüşen Fikrim Damka ve Fidan Jılta çıkışta basına demeç Verdi.

Damka Cumhurbaşkanı seçiminde mecliste bulunacaklarını Kurti hükümetini oylamak için ise daha karar vermediklerini belirtti. Hükümeti oylamak için bir bakanlık talep ettiklerini ama bunun bir şart değil bir talep olduğunu vurguladı.

Damka, ‘‘ Kurumların oluşturulması için Kurti ve Osmani’den davet aldık. Şimdiye kadar herhangi bir şart koşmadık sadece talebimiz oldu. Kurti hükümetinin kurulması için görüşmelere devam edeceğiz. Kosova’nın geleceği için destek vermeye devam edeceğiz.’’ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında Damka, ‘‘Kurti hükümetini oylama konusunda hala karar vermedik ancak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Meclis’te hazır bulunacağız. Bir bakanlık talebimiz var.’’ dedi.

Aynı şekilde Damka Kosova’nın Kudüs’te açtığı büyükelçiliğin Kosova için bir sorun olacağını ve bu sorunu çözmek için işbirliği içerisinde olacağını belirtti. Damka, ‘‘Gelecek hükümet Kudüs büyükelçiliği konusunda sorunlarla karşılaşacak, bu sorunların çözümünde hükümetin yanında olacağız.

Bu elçilik sadece Türk toplumunun sorunu değil tüm Kosova halkının sorunu olmalıdır.’’ Ifadelerini kullandı./Balkan Postası

Ilgili Haberler