EDİN VİSCA RESMEN TRABSONSPOR’DA

Trabzonspor, Medipol Başakşehir’in Bosna Hersekli futbolcusu Edin Visca ile 3,5 yıllık anlaşma sağladı.

Bordo-mavili kulüp, futbolcunun bonservisi için Medipol Başakşehir’e toplam 4 milyon 300 bin avro bonservis bedeli ödeyecek. Visca da 3,5 yılda 5 milyon 250 bin avro garanti ücret alacak.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Tesisleri’nde turuncu-lacivertli kulübün başkanı Göksel Gümüşdağ, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Visca birlikte basın toplantısı da düzenledi.

Ağaoğlu ile iki aydır Visca transferi için görüştüklerini belirten Gümüşdağ, “Farklı kulüplerle de görüşmeler yaptık ama Ahmet Başkan, Visca konusunda çok daha istekli ve arzuluydu. Onunla görüşmeleri iki aydır sürdürmeye devam ediyoruz. Bugün nihai görüşmeyi tamamladık.” dedi.

Ağaoğlu da “Transferle alakalı çok şey yazıldı, çizildi. Bugün şu saat itibarıyla transferi neticelendirmiş bulunuyoruz.” diye konuştu.

Visca’nın Medipol Başakşehir’e 11 yıl hizmet ettiğine dikkati çeken Ağaoğlu, “Bizim için önemli bir transferdi. Hocamızın çok istediği bir oyuncuydu. Önemli katkılarda bulunacağından en ufak bir şüphemiz yok.” dedi.

Bordo-mavili ekibin yeni transferi Visca ise çok mutlu olduğunu belirterek, “Bildiğiniz gibi 10 seneden sonra bugüne geldik. Çok heyecanlıyım. Sayın başkan (Göksel Gümüşdağ), benim babam gibi. Öncelikle bana izin verdiği için teşekkür ediyorum. Uzun zaman oturduk, konuştuk. Çok teklif geldi ama beni bu kadar isteyen bir camia olmadı. Heyecanlıyım, mutluyum ve Trabzonspor’a gideceğim için motiveyim. Büyük bir camia ile birlikte şampiyonluk yaşayıp, Şampiyonlar Ligi’ne gitmek istiyorum.” dedi.

Ilgili Haberler