DJOKOVİÇ 20 MİLYON DEĞERİNDE LÜKS HOTEL VE BALKANLARIN EN BÜYÜK SPOR TESİSLERİNİ İNŞAA EDECEK

Sırp medyası Alo’nun bildirdiğine göre dünyanın en iyi tenisçilerinden biri olan Sırp tenisçi Novak Djokoviç’in Sırbistan’ın ortalarından bulunan Goç dağında 20 milyon avro değerinde lüks bir hotel ve Balkanların en büyük spor tesisi yapmayı planladığı yazıyor.

Djokoviç’in iki aydır bu konuyla alakadar olduğunu ve projenin yıl sonunda başlanmasının planlandığı yazılıyor. Djokoviç, kendisinin antrenmanları ve dinlenmesi için gereken tüm olanakların olduğu bir spor merkezi kurmayı planladığı belirtiliyor.

Djokoviç bir kaç ay önce Goç dağında bir arazi satın aldı.

Djokoviç’e yakın bir kaynak, bu yatırım fikrinin diğer yatırımcılar tarafından desteklendiğini ve anlaşmanın gerçekleştirildiğini belirtti. Mülkiyet hakkını alması için dosyalarla uğraştığını ve bir kaç hafta içerisinde bu işlemlerin tamamlanacağı ifade edildi. İnşaat çalışmalarının ise Aralık ayının ilk haftası olacağı ve proje maliyetinin 20 Milyon Avro olacağı belirtilfi.

Djokoviç’in bu tesislerde dezavantajlı gruplar arasında olan çocuklar için aktivitelerin ve antrenmanların tamamen ücretsiz olarak planladığı belirtildi./Balkan Postası

Ilgili Haberler