CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I BOSNA’DA DIŞİŞLERİ BAKANI TURKOVİÇ KARŞILADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere Bosna Hersek‘in başkenti Saraybosna’ya ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Saraybosna Havalimanı’nda Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkovic ile Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar da Bosna Hersek’e geldi.

Bosna Hersek ziyareti kapsamında Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleriyle başbaşa ve heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek Temsilciler Meclisi ve Bosna Hersek Halklar Meclisi Başkanlık Divanları üyelerini kabul edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı merhum Aliya İzetbegoviç’in kabri ile Bosna Hersek İslam Birliğinin (Riyaset) yeni binasını ziyaretinin ardından, İş Forumu’na katılıp hitap etmesi bekleniyor.

Ilgili Haberler