BOSNA SIRP CUMHURİYETİNİN ANMA GÖSTERİSİNDE RUS YANLISI İLEGAL ÖRGÜT ”GECE KURTLARI” DA YER ALDI

Bugün Sırp Cumhuriyeti Bosna Hersek Anayasasına aykırı olan 9 Ocak anma törenlerini düzenledi. Anma töreninde geçit töreni yapıldı. Geçit törenin Rus yanlısı motorcu örgüt olan Gece Kurtları da katıldı.

Doğu Saraybosna’da, SC Günü münasebetiyle anayasaya aykırı 9 Ocak’ta düzenlenen geçit töreninde, Rus çıkarlarını savunan bir motorcu örgütü olan Gece Kurtları da yürüdü.

Sırp Cumhuriyeti İç işleri bakanları üyeleri, sivil dernekler, itfaiyeciler, ormancılık dernekleri, sağlık kurumlarının temsilcileri ve diğerlerinin yanı sıra dağcılık topluluklarının Doğu Saraybosna’daki Stefan Nemanja’da düzenlenen törende yürüdüler.

“Gece Kurtları” kendilerini motorcu olarak tanıtıyor, bazı medya onları “Putin’in kardeşleri” olarak adlandırıyor. Bu motorcu grubunun lideri, Aleksandar Zaldostanov         Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gözdesi olarak bilinmektedir.

Bu örgütün üyelerinin 2018’den itibaren Bosna Hersek’I ziyaret etmeleri yasaklandı. Ancak bu yasağa rağmen örgüt üyeleri her yıl Bosna’ya giriş yapmaktadırlar./Bosna Hersek

Ilgili Haberler