BOSNA HERSEK’İN KONJİÇ BELEDİYESİNDEN DEPREM BÖLGELERİNE 1 MİLYON TL YARDIM

Bosna Hersek’in orta kesiminde bulunan Konjic şehri, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere 100 bin KM (yaklaşık 1 milyon TL) nakdi yardım gönderiyor.

Konjic Belediye Başkanı Osman Catic, depremzedelere yapılacak yardımlar kapsamında Adıyamanlı iki öğrenciye eğitim hayatları boyunca burs imkanı sağlayacaklarını ifade etti.

Yaklaşan Ramazan ayında deprem bölgelerinde iftar organize edeceklerini vurgulayan Catic, “Böyle bir durumda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Türk halkı asırlardır farklı projeler aracılığıyla Konjic ve Konjic halkına destek oluyor. Yakınlarını kaybeden, evsiz kalan dostlarımızla dayanışma içerisinde olduğumuzu yalnızca sözlerimizle değil şu an Türk halkının en çok ihtiyaç duyduğu şekilde göstermek istedik.” diye konuştu.

Konjic halkının, depremzedeler için başlatılan yardım kampanyaları kapsamında nakdi yardımın yanı sıra hijyen malzemeleri, ısıtıcı, uyku tulumu ve gıda ürünleri gibi yardım malzemeleri de topladığını anımsatan Catic, “Adıyaman’daki arama kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerimiz orada yakınlarını kaybeden küçük Zehra ve İsmail ile tanıştı. Ekiplerimiz her gün bu çocuklardan bahsetti, hikayeleri bizi derinden etkiledi. Sonuç olarak Türkiye‘nin yetkili kurumları ve Saraybosna Büyükelçiliği aracılığıyla bu çocuklara burs vermeye karar verdik.” açıklamasında bulundu.

Ilgili Haberler