BOSNA HERSEK/ TUZLA: BEHRAM BEY MEDRESESİ 347. MEZUNLARINI VERDİ

Behram Bey Medresesi mezunları ve çalışanları, kapıda nilüferler sererek Fatiha okudu.

Bosna’nın Tuzla Kantonu’nun onlarca yıldır en iyi lisesi olan Behram Bey Medresesi’nin 347. kuşağı Tuzla’da geleneksel mezuniyet töreniyle eğitimlerini noktaladı.

Behram Bey’in Tuzla’daki medrese binası önünde toplanan kız ve erkek mezunlar, Azadlık Meydanı, Kapı, Cind Camii’ni geçerek, Meydan’daki eski medresenin kapısında yolculuklarını sonlandırdı.

Medresede kıraat profesörü Hafiz Nedzad Vehaboviç  “Bu nesilde 58 lise mezunu, 4 kız ve 1 erkek hafız olmak üzere 58 lise mezunumuz var. Mezunlarımız aldıkları eğitimler sayesinde sayısız yarışmada mükemmel dereceler elde ettiler. Kendileriyle gurur duyuyoruz ve ve gelecekte eğitimlerine devam etmelerini bekliyoruz.” dedi.

Tuzla gençlerinin ızdırap yeri Kapıja’daki Behram Bey medresesinin mezunları ve çalışanları, 25 Mayıs 1995’te Tuzla’nın Sırp Cumhuriyeti Ordusu mevzilerinden bombalanması sonucu yaşanan katliamda hayatını kaybedenler için nilüferler serip Fatiha okudular.

Daha sonra Cindija Camii’nin hareminde Behram Bey’in medresesinin eski hocaları için Fatiha okudular ve Meydan’daki portal önünde aileleri ve yakınları tarafından karşılanarak toplu fotoğraf çekimi düzenlendi./Balkan Postası

Ilgili Haberler