BOSNA HERSEK SİLAHLI KUVVETLERİNİN SEKİZ ÜYESİ TÜRKİYE’DEN MEZUN OLDU

Bosna-Hersek Silahlı Kuvvetlerinin sekiz üyesi Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Üniversitesi’ndeki eğitimlerini başarıyla tamamladı.

Bosna Hersek Savunma Bakanlığı 1 Temmuz 2022 Çarşamba günü T.C. Milli Savunma Universitesinde Müşterek Komuta ve Kurmay Eğitimi için eğitim alan askerlerin mezuniyeti için tören düzenlendiğini duyurdu. Bosna Hersek silahlı kuvvetlerinin seliz üyesi Kurmay Subayları Kurslarını başarıyla tamamlandığını duyurdu.

Törene üst düzey devlet ve askeri yetkililer ile Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Milli Savunma Universitesi Rektörü Erhan Afyoncu katıldı.

Bosna Hersek Silahlı Kuvvetleri mensuplarına, hava ve kara kuvvetleri müşterek ve enstitülerinde eğitimin başarıyla tamamlanmasına ilişkin diplomalar ve ayrıca Milli Savunma Üniversitesi’nin yukarıda belirtilen eğitim sırasında olağanüstü başarı için rozetleri, Albay Kemal Kulašević, Binbaşı Amer Riković, Midhet Mehagić, Anel Kondža ve kaptanlar Alem Bajrović, Azmir Muratović, Jasmin Dupovac ve Zlatko Dupovac’a Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Üniversitesi rektörü tarafından takdim edildi./Balkan Postası

Ilgili Haberler