BOSNA HERSEK PARLAMENTERLER MECLİSİ HALK MECLİSİ SEÇİMLERİNİN SONUÇLARI ONAYLANDI

BH Federasyonu’nun BH Parlamenterler Meclisi Halk Meclisi için yaptığı dolaylı seçimlerin sonuçlarının bugün onaylanmasıyla birlikte, BH Parlamenterler Meclisi Halk Meclisi’nin kurucu oturumunun planlanması için gerekli koşullar karşılandı

Bosna-Hersek Merkez Seçim Komisyonu, bugünkü oturumunda dolaylı seçimlerin sonuçlarını teyit etme ve Bosna-Hersek Parlamenterler Meclisi Halk Meclisi’ne Bosna-Hersek Federasyonu’ndan yetki verme kararı aldı.

Teyit edilen sonuçlara göre, BH Federasyonu’ndan BH Parlamenterler Meclisi Halk Meclisi’ndeki yetkiler Boşnak halkından delegelere verildi: Džemal Smajić, Dženan Đonlagić, Kemal Ademović, Safet Softić ve Šefik Džaferović.

Hırvat halkından delegeler Dragan Čović, Ilija Cvitanović, Marina Pendeš, Zdenko Ćosić ve Zlatko Miletić.

16 Ocak’ta Bosna Hersek Merkez Seçim Komisyonu ara seçimlerin sonuçlarını onayladı ve Bosna Hersek Parlamenterler Meclisi Halk Meclisi’ne Sırp Cumhuriyeti’nden yetkiler verdi. Snježana Novaković Bursać, Želimir Nešković, Nikola Špirić, Sredoje Nović ve Radovan Kovačević, BH Parlamenterler Meclisi Halk Meclisi’ne Sırp Cumhuriyeti’nden seçildiler.

BH Federasyonu’nun BH Parlamenterler Meclisi Halk Meclisi için yaptığı dolaylı seçimlerin sonuçlarının bugün onaylanmasıyla birlikte, BH Parlamenterler Meclisi Halk Meclisi’nin kurucu oturumunun programlanması için gerekli koşullar karşılandı./Balkan Postası

Ilgili Haberler