BALKANLARIN GÖZDE TATİL MERKEZİ KARADAĞ BU YIL %20 DAHA PAHALI OLACAK

Budva Turizm Organizasyonu müdürü  Karadağın Vijesti.me gazetesine yaptığı açıklamada bu yaz şehri ziyaret edecek turistleri ne gibi fiyatlar beklediğini açıkladı , fiyatlardaki yüzde 20’lik artışa rağmen Adriyatik’in en uygun fiyatlı destinasyonlarından biri olacağını belirtti.

Bu yıl yaz tatili için pek çok kişinin tercihi kesinlikle  Karadağ ve bu ülkenin en pahalı destinasyonlarından biri olmasına rağmen, en fazla sayıda turist çeken şehri Budva olacak.

Budva Turizm Organizasyonu müdürü Nemanja Kuljača, Vijesti.me’ye turistlere bu sezon fiyatların ne kadar olacağının açıkladı, açıklamada  fiyatlarda yaklaşık yüzde 20’lik bir artış olduğunu belirtti.

Fiyatların “Üç yıldızlı otellerde kişi başı 28 ila 46 avro, dört yıldızlı otellerde 37 ila 140 avro, beş yıldızlı otellerde oda kahvaltı bazında kişi başı 160 ila 270 avro arasında.” olacak.

Budva Turizm Organizasyonu müdürü Nemanja Kuljaça “Fiyatlar standart çift kişilik odalar için geçerlidir ve belirli bir dönemde kapasitenin müsaitliğine bağlıdır. Özel konaklamalarda çift kişilik oda fiyatları yaz sezonunda kişi başı 20 ila 50 avro arasında değişecek ve bir dairenin kirası dört kişilik bir aile için 50 avro, tesisin kategorisine ve konumuna bağlı olarak daha fazla,” olabilir dedi.

Ayrıca restoran işletmecisi Luka Vučković  restoranlarda fiyatların bir önceki yıla göre yüzde 15 daha yüksek olacağını söyledi.

Bütün bunlara rağmen restoran işletmecileri, fiyatları geçen yıla göre yüzde otuza kadar artıran komşu Hırvatistan’dan hâlâ çok daha ucuz olduklarına inanıyor.

Vučković “Benim görüşüm, kaliteden tasarruf etmektense fiyatı yükseltmenin daha iyi olduğu yönünde, çünkü yüksek kaliteli hizmet, ürünler ve konaklama ile bir destinasyon inşa etmeliyiz. Ne yazık ki, genel fiyat eğiliminin arttığının farkında olmalıyız. tüm dünyada ekonominin tüm dallarında fiyatlar artmaktadır. Tüm vatandaşların genel yaşam kalitesi nedeniyle fiyat artışlarının devam etmeyeceğini içtenlikle umuyorum.” dedi. /Balkan Postası

Ilgili Haberler