AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI ALİYEV ARNAVUTLUK’TA

Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bajram Begaj tarafından davet edilen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Arnavutluk’a gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Brigada Sarayı’nda törenle karşılandı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bajram Begaj’in daveti üzerine Arnavutluk’ta resmi ziyaret gerçekleştirdi. Aliyev, başkent Tiran’daki temasları kapsamında Brigada Sarayı’nda resmi törenle karşılandı. Resmi törenin ardından heyetler arası görüşmeler ve ardından da baş başa görüşme gerçekleştirildi. Görüşmelerin ardından ortak basın toplantısında konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ziyaret kapsamında bir çok konuyu gündeme getirmeye fırsat bulacaklarını ileterek, iki ülke arasındaki ilişkilerin uluslararası mekanizmalarındaki işbirlikleri sayesinde daha da iyiye gittiğini belirtti.

İki ülke arasında enerji konusundaki işbirliklerine de değinen Aliyev, “Görüşmelerimizde gaz konusunu da ele aldık. Bu konuda olduğu gibi iki ülke arasındaki ilişkilerde çok büyük potansiyel var. Azerbaycan ve Arnavutluk TAP projesinin üyeleridir. Ülkelerimiz güney gaz yolu konusunda da işbirliği yapmakta. Bu konularda çok başarılı ve kapsamlı bir işbirliğimiz mevcut. Azerbaycan’ın gazı halen Avrupa’nın güvenliğine katkı sunuyor” ifadelerini kullandı.

Ilgili Haberler